Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Szlakiem ekologii
Szlakiem ekologii

Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Lipiu zainteresowała się Polska Fundacja Ekologiczna, która realizuje projekt pn. „Szlakiem ekologii”. Jest on kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w województwie zachodniopomorskim oraz ich nauczycieli, odpowiedzialnych za przekazywanie wiedzy o środowisku i ekologii.

Projekt korzysta z dorobku, doświadczeń i oferty istniejących w regionie ośrodków edukacji ekologicznej. Promuje ich działalność związaną z ochroną środowiska i prezentuje zrealizowane projekty ekologiczne. W ramach projektu wydana została publikacja książkowa i płyta DVD, które stanowią swoisty informator dla uczniów, a zarazem pomoc dydaktyczną dla nauczycieli. Na ich podstawie nauczyciele i dzieci będą mogli zaplanować wycieczkę

i zajęcia praktyczne w ramach edukacji ekologicznej w szkołach. W publikacji Polska Fundacja Ekologiczna przedstawia ośrodki edukacji ekologicznej w Barzkowicach, Ostoi, Kliniskach, Manowie, Przelewicach, Zalesiu a także w Lipiu.

 

Zobacz fragment książki dotyczący Ośrodka w Lipiu

 

Polska Fundacja ekologiczna powstała 17 lutego 2012 roku w Szczecinie i działa na terenie całej Polski a w szczególności na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Dbając o ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną Fundacja realizuje szereg projektów, które są skierowane m.in. do przedsiębiorców, młodzieży i wychowawców. Głównym celem Fundacji jest wskazanie i motywowanie zmian w podejściu do ekologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182921