Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
XIII Regionalne Targi Gospodarcze w Białogardzie

28 i 29 września odbyły się XIII Regionalne Targi Gospodarcze w Białogardzie, które odwiedziło ponad tysiąc osób.

Podczas dwudniowych targów wystawiały się firmy z całego województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności z regionu koszalińskiego To miejsce, w którym spotykają się przedsiębiorcy i przedstawiciele firm okołobiznesowych, firm ubezpieczeniowych i banków.

Więcej…
 
Dożynki

Dożynki mieszkańców gminy Rąbino w tym roku odbyły się w Biernowie. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez ks. Piotra Rodaka. Po mszy korowód dożynkowy z wieńcami sołectw Rąbina, Nielepu, Biernowa, Białej Góry i Batynia przeszedł na plac dożynkowy, gdzie zgromadzonych gości oraz mieszkańców gminy Rąbino powitał wójt Krzysztof Majewski oraz wicestarosta świdwiński Roman Kozubek.

Więcej…
 
Sesja

23 sierpnia 2013 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyła się wyjazdowa XXXVI sesja Rady Gminy Sławoborze. W trakcie obrad radni podjęli m. in. uchwały w sprawie przekazania prowadzenia Punktu Przedszkolnego „Bajkowa Kraina”  w Sławoborzu,  w sprawie odpłatnego przejęcia do Zasobu Gminy Sławoborze nieruchomości od Joanny Marianny Kamieciak i Jana Opp.  Rada zatwierdziła także zmiany w uchwale budżetowej Gminy Sławoborze na 2013 rok zaproponowane przez wójta Marcina Książka.

Obrady poprowadził przewodniczący Marek Kuźma.

 

 

 

 
Rekreacyjny rajd rowerowy Gminy Rąbino

22 czerwca 2013 roku, ruszył rekreacyjny rajd rowerowy dla mieszkańców gminy Rąbino i okolic, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania – „Powiatu Świdwińskiego" oraz Gminę Rąbino.
Był to trzeci z całego cyklu rajdów, jakie Lokalna Grupa Działania organizuje na terenie Powiatu Świdwińskiego.

Na starcie, przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu stanęli uczestnicy z miejscowości gminy Rąbino. Byli wśród nich dorośli i dzieci.

Trasa rajdu obejmowała atrakcyjne tereny, zabytki, szlaki turystyczne, pomniki przyrody, miejsca odnowione w ramach pomocy z Unii Europejskiej w miejscowościach Lipie, Modrzewiec i Role.

Dzięki wsparciu organizatorów,  którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie już czekały kiełbaski i konkursy z nagrodami. Konkurencjami były:  polowanie na „dzika", quiz wiedzy o gminie, slalom na rowerze. Na mecie wszyscy stawili się niemal jednocześnie.

Projekt współfinansowany w ramach Osi 4 Leader PROW 2007-2013

 

 

 

 

info: www.powiatswidwinski.pl

 

„BEZPIECZNE WAKACJE 2013”

To tytuł wspólnego projektu realizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdwinie, Komendę Powiatową Policji w Świdwinie, Komisariat Policji w Połczynie Zdroju oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie.

Jego główny cel to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych. Dlatego przedstawiciele tych instytucji odwiedzając ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe kładli nacisk na to, aby przebywające tam dzieci miały zapewniony atrakcyjny, zdrowy i bezpieczny wypoczynek.

Strażacy przeprowadzali w tych instytucjach szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz instruowali jak zachowywać się w przypadkach zagrożeń zdrowia i życia.

Strażacy odwiedzili również i nasz Ośrodek.

 
Indianie

Od 22 do 28 lipca uczniowie z miasta i gminy Karlino przebywali na wypoczynku letnim w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Wśród wielu atrakcji jakie czekały na uczestników był także dzień poświęcony tradycji Indian. O życiu i zwyczajach tubylczych ludów Ameryki Północnej opowiedział Zbigniew Pawlik. W malowniczy sposób opisał jak zbudowane jest tipi i czy Indianie wierzyli w dobre sny. Pokazał także jak walczyli indiańscy wojownicy, w co się ubierali i jak chronili środowisko naturalne.

Informacje o kulturze Indian Ameryki Północnej ich tradycji i wierzeniach bardzo zaciekawiły młodzież, która również w terenie mogła zobaczyć jak rozstawiano tipi, jak budowano wioskę indiańską, w jaki sposób plemiona indiańskie wykorzystywały zasoby naturalne tak aby nie szkodzić przyrodzie.

Wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane, to także okazja do zabawy. Dzieci malowały twarze, pokonywały indiański tor przeszkód, strzelały z łuku i uczyły się indiańskich pląsów.

 

 
Wystawa fotograficzna

Po zakończonych polsko-niemieckich warsztatach fotograficznych odbyła się wystawa prac młodzieży. Wystawa składa się z 30 fotografii wyeksponowanych w dużym formacie oraz 300 małych zdjęć, na których przedstawiona została fotorelacja z przeprowadzonych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej warsztatów.

Efekty pracy młodzieży udowodniły, że zainteresowanie fotografią odnosi coraz większe sukcesy. Wielu uczestników programu zaczęło wykonywać zdjęcia, których nie powstydziliby się najlepsi fotograficy.

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

150017