Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ TRWAJĄ OBCHODY
10-LECIA ISTNIENIA  PLACÓWKI.

Drugie, rocznicowe  spotkanie  odbyło się w dniach  24-27  marca i było jednym
z czterech spotkań w ramach projektu  polsko – niemieckiego.

W warsztatach artystycznych pn. „Ja też potrafię”, wzięli udział uczniowie z Kołobrzegu i młodzież z Loknitz.

Więcej…
 

W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ ROZPOCZĘŁY SIĘ OBCHODY 10-LECIA ISTNIENIA TEJ PLACÓWKI.

Pierwsze, rocznicowe  spotkanie  odbyło się w dniach  24-27  lutego i było jednym z czterech spotkań w ramach projektu  polsko – niemieckiego.

W warsztatach historycznych pn. „Młodzi badacze historii Lipia”, wzięli udział uczniowie z Karlina i młodzież z Albecku.

Więcej…
 

„STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych” – warsztaty dla dorosłych

W ramach projektu „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych” grupa 20 nauczycieli szkół podstawowych z Karlina, Karwina i Daszewa oraz przedszkola miejskiego w Karlinie przebywała na szkoleniu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Więcej…
 
Projekt "STOP niskiej emisji

W grudniu uczniowie szkoły podstawowej z Karlina wzięli udział w projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”.

W ramach tego projektu uczniowie wraz z nauczycielami  5 dni przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, gdzie dowiedzieli się co to jest ta niska emisja i jak jej zapobiegać. Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone były w laboratorium oraz sali bioróżnorodności w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Więcej…
 
Zakończenie projektu - Przyrodo nie znikaj

Grupa uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Szczecinku jako ostatnia wzięła udział w warsztatach z zakresu promowania bioróżnorodności oraz Europejskiej Sieci Obszarów NATURA 2000. Ogólnym celem projektu było zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności. Pobyt młodzieży w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu przebiegał w oparciu o przygotowany harmonogram obejmujący m.in.: wycieczki piesze ścieżkami przyrodniczymi, badania laboratoryjne, w trakcie których uczniowie zajmowali się sprawdzaniem czystości wody, powietrza i gleby. Zajęcia praktyczne uzupełniały wykłady i dyskusje na temat gospodarki energetycznej, zdrowego stylu odżywiania oraz kreatywnego podejścia do pojęcia zrównoważonego rozwoju. Zajęcia odbywały się również  w sali komputerowej oraz sali bioróżnorodności.

Więcej…
 
XIII Regionalne Targi Gospodarcze w Białogardzie

28 i 29 września odbyły się XIII Regionalne Targi Gospodarcze w Białogardzie, które odwiedziło ponad tysiąc osób.

Podczas dwudniowych targów wystawiały się firmy z całego województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności z regionu koszalińskiego To miejsce, w którym spotykają się przedsiębiorcy i przedstawiciele firm okołobiznesowych, firm ubezpieczeniowych i banków.

Więcej…
 
Dożynki

Dożynki mieszkańców gminy Rąbino w tym roku odbyły się w Biernowie. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez ks. Piotra Rodaka. Po mszy korowód dożynkowy z wieńcami sołectw Rąbina, Nielepu, Biernowa, Białej Góry i Batynia przeszedł na plac dożynkowy, gdzie zgromadzonych gości oraz mieszkańców gminy Rąbino powitał wójt Krzysztof Majewski oraz wicestarosta świdwiński Roman Kozubek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182924