Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna KONFERENCJA
KONFERENCJA

26 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyła się konferencja „Zielone Dorzecze”, podsumowująca realizację dwóch projektów: „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” oraz „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich”.


W konferencji wzięli udział przedstawiciele gmin wchodzących w skład Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z województwa zachodniopomorskiego. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanych projektów. Wśród prelegentów znalazł się m. in. prof. dr hab. inż. Tomasz Hesse, który w ciekawy sposób opowiedział o „Bioróżnorodności Dorzecza Parsęty”.

Po części oficjalnej był również czas na gry i zabawy edukacyjne, które poprowadziły Elżbieta Borecka edukator z OEE w Lipiu i Anna Frankowska edukator z Fundacji „Nauka dla Środowiska” .

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży OEE w Lipiu zorganizował 263 warsztaty edukacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, w których wzięło udział 10 480 osób.

Każdy z uczestników konferencji otrzymał album fotograficzny „Bioróżnorodność wokół nas” oraz podręcznik dobrych praktyk „Żyj, poznawaj, rozwijaj się – chroń bioróżnorodność”.  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182922