Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna DZIEŃ CHWASTÓW
DZIEŃ CHWASTÓW

Jak zachęcić wiosnę, aby rozgościła się u nas na dobre? Jak nauczyć dzieci jak zbudowany jest kwiat? Jak rozpowszechnić wiedzę o właściwościach leczniczych roślin?

Wystarczy zabrać je na warsztaty plenerowe organizowane w naszym Ośrodku. Dzieci ze świetlicy „Serduszko” w Rąbinie w Światowym Dniu Doceniania Chwastów przyjechały do nas, aby  uważniej przyjrzeć się budowie roślin pod mikroskopem, później samodzielnie sadziły kwiaty. Tym razem były to bratki. Wśród klombów dzieci rozpoczęły przygodę z roślinami.  Edukatorka Elżbieta Borecka przekonywała je, że nie tylko kwiaty, ale również i chwasty są bardzo ważnym elementem ekosystemów, dodatkowo wiele z nich ma wartość użytkową, i bez wątpienia są piękne.

Fiołek trójbarwny, szerzej znany pod nazwą "bratek", to ziele, o którym większość z nas dziś już nie pamięta. Jeśli decydujemy się po nie sięgnąć, zwykle mamy na uwadze wyłącznie jego działanie antytrądzikowe. Ta piękna, wiosenna roślina posiada znacznie więcej zdrowotnych właściwości, które mogą pomóc nam w walce z różnymi schorzeniami. Ma działanie napotne i wykrztuśne, stosowana jest w chorobach dróg oddechowych, jak nieżyty oskrzeli, suchy kaszel. Działa również moczopędnie. Zielarze polecają stosować w przypadku miażdżycy, osłabieniu mięśnia sercowego i podwyższonym ciśnieniu krwi.  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182925