Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna DZIEŃ ZIEMI "SERDUSZKO"
DZIEŃ ZIEMI "SERDUSZKO"

22 kwietnia, już od 16 lat, obchodzone jest w Polsce święto Dnia Ziemi. Tegorocznej akcji  przyświecała  tematyka, która związana była z ochroną powietrza oraz przeciwdziałaniem emisji zanieczyszczeń.

Aby zainteresować młodzież tematyką ochrony środowiska, dla dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej „Serduszko” z Rąbina zorganizowano warsztaty terenowe połączone z quizem ekologicznym.

Edukatorzy z OEE w Lipiu przedstawili przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka, a uczestnicy warsztatów w twórczy sposób poszukiwali sposobów na zmniejszenie tzw. "niskiej emisji", czyli zanieczyszczeń powietrza spowodowanych przez nasze gospodarstwa domowe.

 

Wcześniej wzięliśmy udział w akcji pod nazwą  „Wielkie sprzątanie terenu pałacu rąbińskiego". Wspólnie zebraliśmy ok. 30 worków śmieci. Gmina Rąbino zapewniła rękawiczki, worki oraz wywóz śmieci. Natomiast w Ośrodku czekało na wszystkich ognisko i kiełbaski, a także świetna zabawa z przyrodą w tle.  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181892