Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna RATUJEMY KASZTANOWCE
RATUJEMY KASZTANOWCE

Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeprowadził akcję ratowania kasztanowców, tym samym włączając się w  Ogólnopolską Akcję „Pomóżmy kasztanowcom”.

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka, która rozprzestrzenia się w całej Polsce dotknęła również drzewa znajdujące się na naszych terenach.

Dlatego uczniowie odwiedzający nasz Ośrodek wraz ze strażakami OSP w Rąbinie, pod czujnym okiem naszych edukatorów, przystąpili do ochrony rosnących w pobliżu kasztanowców.

Wybraliśmy jedną z dość skutecznych i jednocześnie prostych metod walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, jaką jest grabienie i niszczenie opadających liści.

Ta metoda redukuje występowanie szkodnika nawet do 30 proc. W opadłych liściach wylęgają się i zimują poczwarki. Palenie czy zakopywanie liści wpływa znacząco na ograniczenie liczebności pierwszego pokolenia. Nasz ekipa ekologów wybrała metodę zakopywania liści na głębokości 50 cm. Dzielnie pomagali im w tym strażacy ochotnicy. Prace trwały kilka godzin, ale z satysfakcją można powiedzieć, że przyczyniliśmy się do zmniejszenia liczebności szkodnika.

Dalsze działania wznowimy na wiosnę.

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181889