Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna OBCHODY 10-LECIA ISTNIENIA OEE
OBCHODY 10-LECIA ISTNIENIA OEE

16 maja 2014 r. odbyły się uroczyste obchody 10-lecia istnienia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu, który powstał w 2004 r. z inicjatywy Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. W ramach jubileuszu, zorganizowano konferencję naukową dla przedstawicieli poszczególnych miast i gmin członkowskich Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz delegatów instytucji współpracujących ze Związkiem na rzecz rozwoju naszego regionu zarówno z Niemiec jak i Polski.

 

Na uroczystość z okazji 10-lecia działalności Ośrodka przybyli m.in. Stanisław Gawłowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Andrzej Jakubowski Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Waldemar Miśko Przewodniczący Zarządu Związku, przedstawiciele gmin wchodzących w skład ZMiGDP oraz niemieccy przedstawiciele instytucji współpracujących z Ośrodkiem.

Możliwości pozyskiwania funduszy na źródła energii odnawialnej i edukację ekologiczną przedstawił Stanisław Gawłowski, natomiast Andrzej Jakubowski zaprezentował nową perspektywę finansowania 2014-2020 oraz regionalne programy Urzędu Marszałkowskiego. Działalność edukacyjną Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu przedstawili Waldemar Miśko i Anna Chrzanowska-Rząsa dyrektor Ośrodka.

Dziesięć lip zasadzonych w piątek, 16 maja br., w Lipiu  ma symbolizować 10 lat działalności Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Konferencja naukowa połączona została z leśnymi targami edukacyjnymi dla dzieci
i młodzieży. W programie było wiele atrakcji, tj. konkursy sportowe, gry i zabawy, występy artystyczne oraz jazda konna.

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182925