Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Projekt "STOP niskiej emisji
Projekt "STOP niskiej emisji

W grudniu uczniowie szkoły podstawowej z Karlina wzięli udział w projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”.

W ramach tego projektu uczniowie wraz z nauczycielami  5 dni przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, gdzie dowiedzieli się co to jest ta niska emisja i jak jej zapobiegać. Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone były w laboratorium oraz sali bioróżnorodności w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

 

Nie zabrakło również zajęć terenowych. Uczniowie m. in. pojechali do  biogazowi
w Grzmiącej oraz  do Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pawlik  po powrocie do placówki zorganizowała spotkanie uczniów rodziców, nauczycieli i osób, które realizują projekt. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i podkreśliła jak wspaniale zachowywały się dzieci podczas zajęć edukacyjnych.

Podziękowania zostały skierowane również do przewodniczącego Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty Waldemara Miśko za pomoc w pozyskaniu środków finansowych na realizację projektu.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali w prezencie pamiątkowe koszulki oraz zestaw do badania powietrza.

Młodzież weźmie także udział w ogólnopolskim konkursie dotyczącym badania niskiej emisji gazów w swojej gminie. Nad jego przebiegiem czuwają pracownicy naukowi z Katedry Biologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej i Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181892