Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Zakończenie projektu - Przyrodo nie znikaj
Zakończenie projektu - Przyrodo nie znikaj

Grupa uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Szczecinku jako ostatnia wzięła udział w warsztatach z zakresu promowania bioróżnorodności oraz Europejskiej Sieci Obszarów NATURA 2000. Ogólnym celem projektu było zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności. Pobyt młodzieży w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu przebiegał w oparciu o przygotowany harmonogram obejmujący m.in.: wycieczki piesze ścieżkami przyrodniczymi, badania laboratoryjne, w trakcie których uczniowie zajmowali się sprawdzaniem czystości wody, powietrza i gleby. Zajęcia praktyczne uzupełniały wykłady i dyskusje na temat gospodarki energetycznej, zdrowego stylu odżywiania oraz kreatywnego podejścia do pojęcia zrównoważonego rozwoju. Zajęcia odbywały się również  w sali komputerowej oraz sali bioróżnorodności.

W ramach warsztatów młodzież wyjeżdżała do Wolińskiego Parku Narodowego oraz do Ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy.

Projekt „PRZYRODO NIE ZNIKAJ! – promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży” zakończył się
31 października 2013 r.

Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013,  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

 

 

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181887