Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie jesienią

Lokalizacja

Strona główna Eko Targi w Koszalinie
Eko Targi w Koszalinie

We wrześniu odbyły się pierwsze Eko Targi w Koszalinie. To największa branżowa impreza w regionie dotycząca wszystkiego, co wiąże się z ekologią, od energii odnawialnej, przez składowiska odpadów, po budownictwo ekologiczne.

Organizatorem imprezy było Biuro Targów Bałtyk, a celem promocja Pomorza Środkowego jako miejsca przyjaznego inwestorom branży ekologicznej. Eko Targi to także miejsce gdzie zostały pokazane atuty całego regionu jako idealnego miejsca do rozwoju gałęzi gospodarki związanych z ekologią i czystym środowiskiem..

W targach wzięło udział blisko 150 wystawców. Wśród nich miejsce miał również Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu, który promował swoją działalność w oparciu o naturalne walory przyrodnicze i środowiskowe..

W obiektach Politechniki Koszalińskiej odbyły się seminaria oraz wykłady tłumaczone symultanicznie. Okazało się to świetną okazją do debaty związanej z gospodarką wodno-ściekową, gospodarką odpadami, a także alternatywnymi źródłami energii. Dla samorządowców była to szansa na zapoznanie się z wdrażaniem w gminach dyrektyw unijnych dotyczących ochrony środowiska.

Oprócz produktów i nowinek technologicznych, nie zabrakło prezentacji (np. działania biogazowni) oraz występów artystycznych. Ciekawym pomysłem okazało się zorganizowanie Eko Szkoły, gdzie można było się dowiedzieć, jak każdy z nas może wpływać na ochronę środowiska, i dlaczego tak ważna jest potrzeba dbania o ekologię.

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

176494