Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Projekt "Przyrodo nie znikaj"
Projekt "Przyrodo nie znikaj"

Projekt „PRZYRODO NIE ZNIKAJ! – promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży” realizowany jest w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Projekt skierowany jest do uczniów 60 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. W ramach projektu przeprowadzane są 4-dniowe zajęcia z zakresu promowania bioróżnorodności oraz Europejskiej Sieci Obszarów NATURA 2000 zlokalizowanych na terenie naszego województwa. W Ośrodku w ramach projektu prowadzone są zajęcia z zakresu rozpoznawania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, rozpoznawania obszarów chronionych, przyporządkowywania gatunków roślin i zwierząt do obszarów ich występowania.

W trakcie pobytów planowane są również wycieczki do Wolińskiego Parku Narodowego oraz  do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy bogatych w różnorodne gatunki roślin.

Projekt realizowany jest od kwietnia 2012 do grudnia 2013 roku i jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181887