Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Zielona Energia
Zielona Energia

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu realizuje projekt pn. "Tekst7" "Zielona Energia inwestycją w przyszłość". W ramach projektu uczestnicy warsztatów edukacyjnych poznawali podziały, rodzaje oraz warunki stosowania Odnawialnych Źródeł Energii. Zdobywali wiedzę z zakresu budowy urządzeń wytwarzających "czystą energię" oraz podstawy ich działania. Uczniowie zostali zapoznani z korzyściami ekonomicznymi i klimatycznymi płynącymi z ich stosowania.

W ramach warsztatów odbywały się wycieczki plenerowe i krajoznawcze, zajęcia laboratoryjne i wykłady. W przekonujący i sugestywny sposób wykładowcy przedstawiali dzieciom i młodzieży nowoczesne i proekologiczne sposoby na bezpieczne, efektywne i nie zanieczyszczające środowisko korzystanie z zasobów danych nam przez naturę. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pokolenie uczestników tego projektu jest jednym z ostatnich widzących jeszcze powszechnie węgiel, ropę czy torf!

W zajęcia wplecione były wycieczki studyjno - plenerowe pod hasłem „Wędrując szlakiem OZE”. Uczestnicy w ramach zajęć odwiedzili elektrownię wodną w Płotach, która osiąga moc 130 kW i średnio w roku produkuje 800 MWh. Zamontowane są w niej dwie turbiny Francisa oraz jedna turbina Kaplana. W całym projekcie udział weźmie ponad 300 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zamieszkałych na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Dzięki projektowi wyposażenie Ośrodka zostanie wzbogacone w nowe pomoce dydaktyczne funkcjonalne zestawy demonstracyjno-doświadczalne OZE: energii wiatru, energii wody, a także energii słońca.

Projekt "Tekst7" " Zielona Energia inwestycją w przyszłość" został otrzymał dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

 

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182920