Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna Konferencja PNZ
Konferencja PNZ

24 kwietnia  w Ośrodku Edukacji Ekologicznej  w Lipiu odbyła się konferencja inaugurująca rozpoczęcie projektu „PRZYRODO NIE ZNIKAJ! – promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody  poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W konferencji wzięli udział: wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Jacek Chrzanowski, dyrektor Biura WFOŚiGW w Koszalinie Władysław Husejko, a także przedstawiciele  gmin członkowskich Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Konferencję otworzył przewodniczący Zarządu Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty Waldemar Miśko. Przedstawił projekty z zakresu edukacji ekologicznej, które były  realizowane przez Związek, zaprezentował zasady realizacji projektu „PRZYRODO NIE ZNIKAJ!” a także omówił plany na przyszłe lata.

Podczas konferencji została podpisana umowa na dofinansowanie projektu ze środków WFOŚiGW. Umowę podpisali  prezes WFOŚiGW w Szczecinie  Jacek Chrzanowski i przewodniczący ZMiGDP Waldemar Miśko.

Słowa uznania dla przewodniczącego ZMiGDP Waldemara Miśko i  dyrektor Biura Iwony Czerniec wyraził wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski. Słów pochwały nie szczędził również prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Szczecinie Jacek Chrzanowski wręczając nagrodę dla Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu za dokonania w dziedzinie edukacji ekologicznej. Nagrodę w imieniu Ośrodka odebrała dyrektor Anna Chrzanowska-Rząsa.

Na zakończenie konferencji została uroczyście otwarta Sala Bioróżnorodności stworzona na potrzeby projektu. Wyjątkowe edukacyjne meble, zachwyciły nie tylko uczestników konferencji, ale również dzieci z pierwszych grup biorących udział w projekcie.

 

 

 

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182923