Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
CZYSZCZENIE BOCIANIEGO GNIAZDA

Pomoc w czyszczeniu bocianich gniazd  to jedna z form aktywności energetyków na rzecz ochrony tych ptaków. Te proekologiczne działania pracowników Energa Operator zasługują na pochwałę. Gniazda, tak chętnie zakładane przez bociany na energetycznych słupach, mają często nawet półtora metra średnicy i mogą ważyć nawet pół tony. Jeżeli są za duże, bocian niestety, na nim nie usiądzie. Gniazdo bociana w Lipiu było ogromne, stwarzało zagrożenie i mieszkańcy poprosili o interwencję Ośrodek, a my energetyków.

Akcja polegała na zmniejszeniu wyściółki, tak aby bocian mógł w nim wygodnie usiąść. Przebiegła sprawnie. Teraz wystarczy czekać, aż do Lipia powróci znajomy bocian biały i założy nową rodzinkę.

Więcej…
 
TURNIEJ POŻARNICZY

16  marca 2017 roku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Przybliża dzieciom i młodzieży przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Do eliminacji gminnych – gminy Rąbino przystąpiło jedenastu uczestników. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Więcej…
 
PROJEKT EKOULOTKI

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu przeprowadził „Konkurs na Eko-projekt ulotki promującej segregację odpadów”. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 203 prace, zakończył się 16 grudnia 2016 r. obradami jury konkursowego.

Więcej…
 
NOCNA MASAKRA

Jeden z wielu punktów kontrolnych podczas XV Ekstremalnego Rajdu na Orientację „NOCNA MASAKRA 2016” była siedziba Ośrodka w Lipiu. Zawody rozpoczęły się w Sławoborzu i trwały całą noc. Na starcie stanęło 165 śmiałków, którzy mieli do pokonania w zależności od preferencji - 100 km lub 200 km rowerem, 50 lub 100 km pieszo i dla największych miłośników ekstremalnych doznań połączenie trasy pieszej 50 km i rowerowej 100 km.

Więcej…
 
ZAKOŃCZYŁY SIĘ DWUDNIOWE WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU "OCHRONA RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ..."

Z końcem 2016 roku do Ośrodka przyjechały ostatnie grupy na dwudniowe zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”.

Było ciekawie, kolorowo i ekologicznie.

Więcej…
 
EKOLOGICZNE LATO

Latem spotkanie rekreacyjno-edukacyjne zorganizowane zostało dla klubowiczów Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członków stowarzyszenia „Pasjonaci”. Wycieczka urokliwymi ścieżkami edukacyjnymi, badanie czystości Mogilicy i oznaczanie roślin znajdujących się w Lipiu, a także samodzielne przygotowywanie preparatów do mikroskopowania – to główne atrakcje jakie czekały na klubowiczów w OEE w Lipiu.  Tutaj dzieci poznały ciekawostki z życia fauny i flory i odpoczywały na morenowych wzgórzach.

Więcej…
 
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

OEE w Lipiu wraz ze Szkołą Podstawową z Karlina zorganizował piknik rekreacyjny połączony z warsztatami dotyczącymi ekologii. Na zrekultywowanym terenie po byłym składowisku odpadów w Krzywopłotach dzieci uczyły się jak segregować odpady. Dowiedziały się co to są odpady niebezpieczne, a także jaki jest czas rozpadu poszczególnych składników w śmieciach komunalnych. Tutaj dzieci posadziły również mozaikę z żywych kwiatów w formie flagi unijnej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

181887