Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
Wizyta samorządowców z Białogardu

17 kwietnia Lipie odwiedziła grupa samorządowców z Białogardu.

Wycieczka edukacyjna, w której wzięli udział przedstawiciele władz na czele z burmistrzem, wiceburmistrzem oraz przewodniczącym Rady Miasta, a także grupą młodzieży, miała na celu obejrzenie bazy dydaktycznej, w której są przeprowadzane zajęcia dotyczące źródeł energii odnawialnej.

OEE w Lipiu jest jednym w wiodących obiektów na terenie województwa zachodniopomorskiego, zajęcia przeprowadzają doświadczeni dydaktycy. Samorząd białogardzki zachęcając młodzież do udziału w takich lekcjach postanowił zaprezentować cały obiekt.

 

 
Jestem taki jak Ty

W Lipiu odbyły się spotkania Karlińskiej młodzieży w ramach zadania publicznego pt: „Jestem taki jak Ty”.

Dwudniowe warsztaty terapeutyczne dla 6 grup, z której każda liczyła 30 uczniów prowadzone były przez specjalistów, pedagogów i socjoterapeutów posiadających uprawnienia do prowadzenia tego typu zajęć.

Program był realizowany w poszczególnych blokach tematycznych:

- ja i grupa, radzimy sobie z problemami

- zajęcia terapeutyczne z zakresu profilaktyki uzależnień

- treningi umiejętności interdyscyplinarnych i zachowań przeciwdziałających agresji

- oraz zajęcia wspierające uczniów z trudnościami w nauce.

Młodzież z zaangażowaniem wzięła udział w projekcie, który poprowadził Zakład Oświaty w Karlinie.

 

 
Nagroda dla Lipia

19 marca 2013 w Manowie odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe z udziałem przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Przedstawiciele Funduszu zapoznali zebranych z aktualnymi informacjami przydatnymi do planowania działalności w zakresie ochrony przyrody, popularyzowania wiedzy ekologicznej i edukacji ekologicznej.

 

Podczas spotkania prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Jacek Chrzanowski wręczył nagrody dla wiodących ośrodków edukacji ekologicznej w województwie. W trójce laureatów znalazł się Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Szlakiem ekologii

Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Lipiu zainteresowała się Polska Fundacja Ekologiczna, która realizuje projekt pn. „Szlakiem ekologii”. Jest on kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w województwie zachodniopomorskim oraz ich nauczycieli, odpowiedzialnych za przekazywanie wiedzy o środowisku i ekologii.

Projekt korzysta z dorobku, doświadczeń i oferty istniejących w regionie ośrodków edukacji ekologicznej. Promuje ich działalność związaną z ochroną środowiska i prezentuje zrealizowane projekty ekologiczne. W ramach projektu wydana została publikacja książkowa i płyta DVD, które stanowią swoisty informator dla uczniów, a zarazem pomoc dydaktyczną dla nauczycieli. Na ich podstawie nauczyciele i dzieci będą mogli zaplanować wycieczkę

i zajęcia praktyczne w ramach edukacji ekologicznej w szkołach. W publikacji Polska Fundacja Ekologiczna przedstawia ośrodki edukacji ekologicznej w Barzkowicach, Ostoi, Kliniskach, Manowie, Przelewicach, Zalesiu a także w Lipiu.

 

Zobacz fragment książki dotyczący Ośrodka w Lipiu

 

Polska Fundacja ekologiczna powstała 17 lutego 2012 roku w Szczecinie i działa na terenie całej Polski a w szczególności na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Dbając o ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną Fundacja realizuje szereg projektów, które są skierowane m.in. do przedsiębiorców, młodzieży i wychowawców. Głównym celem Fundacji jest wskazanie i motywowanie zmian w podejściu do ekologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zielony autobus

Dzięki staraniom Adriana Adamowicza  z PKS Świdwin po powiecie świdwińskim  jeździ zielony, ekologiczny autobus.

6 grudnia z okazji w dniu świętego Mikołaja dzieci i młodzież mogła wybrać się na krótką wycieczkę tym właśnie pojazdem.

Autokar przez wiele lat służył świdwińskiemu PKS-owi, po generalnym remoncie i wyposażeniu go w nowy sprzęt znowu pojawił się na świdwińskich ulicach.

Remont autokaru wsparł również Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu  oraz Związek Miast i gmin Dorzecza Parsęty.

 

 

 

 

 

 

 

 
Dubois

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Duboisa w Koszalinie mieli okazję dokonać sekcji ryby. Każdy mógł samodzielnie zbadać budowę płotki oraz wypreparować poszczególne jej narządy.

Na początku spotkania wszyscy otrzymali instrukcje, na których były poszczególne kroki do wykonania. Po czym w  dwuosobowych grupach uczniowie zapoznawali się z narządami wewnętrznymi ryb.

Dzięki takim lekcjom w laboratorium Ośrodka Edukacji Ekologicznej nauka staje się ciekawsza i bardziej efektywna.

 

 

 

 

 

 

 
Targi Gospodarcze Białogard 2012

Po raz drugi Ośrodek Edukacji Ekologicznej zaprezentował swoją ofertę podczas Regionalnych Targów Gospodarczych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie. Impreza ta ma istotne znaczenie dla gospodarczej integracji regionu koszalińskiego. Jest to również okazja do promowania lokalnych produktów, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców.

W tegorocznych targach Lipie zaprezentowało realizowane w Ośrodku projekty m.in.:

  • PRZYRODO NIE ZNIKAJ! - promowanie bioróżnorodności i ochrony przyrody poprzez realizację programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży,
  • "Tekst7""Zielona Energia inwestycją w przyszłość",
  • „Światło w przyrodzie” – polsko-niemieckie warsztaty fotograficzne.

Targi odbyły się 22-23 września 2012 r.

 

 

 

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182921