Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
FESTYN ROCZNICOWY

Podczas festynu rocznicowego w Lipiu  atrakcji dla uczestników nie brakowało. A rozpoczęło go gorące powitanie ministra Stanisława Gawłowskiego, wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego, przewodniczącego ZMiGDP Waldemara Miśko, wójta Rąbina Krzysztofa Majewskiego oraz dyrektor OEE Anny Chrzanowskiej-Rząsy.

W Lipiu bawiło się ponad 100 osób z Polski i Niemiec, była obecna także delegacja ze Szwajcarii. Wszyscy mogli uczestniczyć w konkursach, zabawach oraz turniejach. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Rąbinie, a przepiękny występ taneczny zaprezentowały „Taneronki” z Karlina.

Więcej…
 
OBCHODY 10-LECIA ISTNIENIA OEE

16 maja 2014 r. odbyły się uroczyste obchody 10-lecia istnienia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu, który powstał w 2004 r. z inicjatywy Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. W ramach jubileuszu, zorganizowano konferencję naukową dla przedstawicieli poszczególnych miast i gmin członkowskich Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz delegatów instytucji współpracujących ze Związkiem na rzecz rozwoju naszego regionu zarówno z Niemiec jak i Polski.

Więcej…
 
WARSZTATY EKOLOGICZNE

Trzecie, rocznicowe  spotkanie  odbyło się w kwietniu i było jednym
z czterech spotkań w ramach projektu  polsko – niemieckiego.

W warsztatach ekologicznych pn. „Działaj energicznie - chroń środowisko! - polsko-niemieckie warsztaty ekologiczne”, wzięli udział uczniowie z Rąbina i młodzież z Loknitz.

Więcej…
 
WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ TRWAJĄ OBCHODY
10-LECIA ISTNIENIA  PLACÓWKI.

Drugie, rocznicowe  spotkanie  odbyło się w dniach  24-27  marca i było jednym
z czterech spotkań w ramach projektu  polsko – niemieckiego.

W warsztatach artystycznych pn. „Ja też potrafię”, wzięli udział uczniowie z Kołobrzegu i młodzież z Loknitz.

Więcej…
 

W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ ROZPOCZĘŁY SIĘ OBCHODY 10-LECIA ISTNIENIA TEJ PLACÓWKI.

Pierwsze, rocznicowe  spotkanie  odbyło się w dniach  24-27  lutego i było jednym z czterech spotkań w ramach projektu  polsko – niemieckiego.

W warsztatach historycznych pn. „Młodzi badacze historii Lipia”, wzięli udział uczniowie z Karlina i młodzież z Albecku.

Więcej…
 

„STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych” – warsztaty dla dorosłych

W ramach projektu „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych” grupa 20 nauczycieli szkół podstawowych z Karlina, Karwina i Daszewa oraz przedszkola miejskiego w Karlinie przebywała na szkoleniu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Więcej…
 
Projekt "STOP niskiej emisji

W grudniu uczniowie szkoły podstawowej z Karlina wzięli udział w projekcie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”.

W ramach tego projektu uczniowie wraz z nauczycielami  5 dni przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu, gdzie dowiedzieli się co to jest ta niska emisja i jak jej zapobiegać. Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej prowadzone były w laboratorium oraz sali bioróżnorodności w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

160420