Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
Konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność wokół nas" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

 

Więcej…
 
Konkurs dla nauczycieli "Żyj, poznawaj, rozwijaj się - chroń bioróżnorodność"

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z wykorzystaniem elementów bioróżnorodności

Więcej…
 
WOPR

Młodzi ratownicy z Oddziału Powiatowego WOPR w Karlinie przeprowadzili w naszym Ośrodku szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przygotowali praktyczne pokazy robienia opatrunków, usztywniania złamanej kończyny, a także masażu serca oraz sztucznego oddychania.

W czasie trwania szkolenia uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różnych pozycjach i resuscytacje na manekinach.

Członkowie WOPR w Karlinie przypomnieli również uczniom, jak należy prawidłowo zawiadamiać służby ratownicze o zaistniałym wypadku.

 

Więcej…
 
PIKNIK KULTURALNY

3 maja w Karlinie zorganizowany został Piknik Kulturalny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączony z oddaniem do użytku zrewitalizowanej ulicy Konopnickiej. Podczas tej uroczystości mieszkańcy regionu mogli wziąć udział w Teście Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu oraz Referat Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Karlinie.

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. Program i tematykę kolejnych obchodów  Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. W tym roku Obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY

Konkurs plastyczny pt. „Plakat z selektywnej zbiórki – jak moi sąsiedzi segregują odpady” został rozstrzygnięty. Skierowany był do uczniów szkół  podstawowych klas I-III z województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

26 marca w naszym Ośrodku  odbyła się konferencja na zakończenie projektu  „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych” współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W konferencji wzięli udział dyrektor WFOŚiGW w Koszalinie Jan Sachs, przewodniczący ZMiGDP Waldemar Miśko, dyrektor biura ZMiGDP Iwona Czerniec, delegaci ZMiGDP, przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej i Fundacji Nauka dla Środowiska oraz uczestnicy projektu.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

180842