Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
MODA EKOLOGICZNA

W naszym Ośrodku odbył się ekologiczny pokaz mody. Na pokazie tym swoje stroje wykonane z odpadów prezentowali uczniowie - uczestnicy projektu pt. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich”.

Młodzi ekolodzy wiedzą, jak wykorzystać surowce wtórne chroniąc nasze środowisko. Do stworzenia kostiumów ekologicznych wykorzystali to, co zawsze znajdzie się pod ręką – folię, stare gazety, plastikowe butelki oraz niepotrzebne nakrętki. Przy odrobinie fantazji, powstały niesamowite kreacje.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność wokół nas" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

 

Więcej…
 
Konkurs dla nauczycieli "Żyj, poznawaj, rozwijaj się - chroń bioróżnorodność"

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z wykorzystaniem elementów bioróżnorodności

Więcej…
 
WOPR

Młodzi ratownicy z Oddziału Powiatowego WOPR w Karlinie przeprowadzili w naszym Ośrodku szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przygotowali praktyczne pokazy robienia opatrunków, usztywniania złamanej kończyny, a także masażu serca oraz sztucznego oddychania.

W czasie trwania szkolenia uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różnych pozycjach i resuscytacje na manekinach.

Członkowie WOPR w Karlinie przypomnieli również uczniom, jak należy prawidłowo zawiadamiać służby ratownicze o zaistniałym wypadku.

 

Więcej…
 
PIKNIK KULTURALNY

3 maja w Karlinie zorganizowany został Piknik Kulturalny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączony z oddaniem do użytku zrewitalizowanej ulicy Konopnickiej. Podczas tej uroczystości mieszkańcy regionu mogli wziąć udział w Teście Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu oraz Referat Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Karlinie.

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. Program i tematykę kolejnych obchodów  Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. W tym roku Obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY

Konkurs plastyczny pt. „Plakat z selektywnej zbiórki – jak moi sąsiedzi segregują odpady” został rozstrzygnięty. Skierowany był do uczniów szkół  podstawowych klas I-III z województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182920