Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
WIOSNA

Dokładnie o 5.30 w niedzielę 20 marca zawitała do nas astronomiczna wiosna. Oznacza to, że od teraz więcej słońca będzie padało na półkulę północną niż na południową, a co za tym idzie dni będą stawały się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Tak będzie się działo aż do przesilenia letniego. U nas wiosna również w lesie. Dzieci wypatrzyły i podziwiały łany przebiśniegów rosnących wokół Ośrodka.


 
TURNIEJ POŻARNICZY

25 lutego Zarząd Jednostki OSP w Rąbinie na czele z zorganizował i przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu dwudziestu uczniów z terenu gminy Rąbino współzawodniczyło wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Więcej…
 
ZIMOWE WYPRAWY

Zimą przyroda jest równie ciekawa. O tym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pęzinie, którzy w czasie ferii zimowych wzięli udział w projekcie pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”. W ramach tego projektu młodzież wyruszyła na pieszą wycieczkę prowadzącą ścieżkami przyrodniczymi i przeprowadzała badania laboratoryjne.

 

Więcej…
 
KONFERENCJA

Podczas konferencji, która odbyła się w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu podsumowano realizację projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie ZMiGDP oraz gmin sąsiednich”, prowadzonego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.  W ramach tego projektu zrekultywowano 21 składowisk odpadów komunalnych o łącznej powierzchni prawie 35 ha w 19 zachodniopomorskich gminach. W obrębie każdego zrekultywowanego składowiska wybudowano ścieżki edukacyjne. Przeprowadzono także kampanię społeczno – edukacyjną w na temat gospodarowania odpadami na terenie ZMiGDP oraz sąsiednich gmin. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków statutowych.

Więcej…
 
DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ

10.11.2015 r. mieliśmy dzień doświadczeń, który przeniósł nas w świat chemicznych i przyrodniczych eksperymentów. Tego dnia prawdziwym hitem był „glut”, czyli ciecz nienewtonowska (płyn nienewtonowski).

Otóż „glut”, mimo swojego pozornego wyglądu ciała stałego, zachowuje się momentami jak ciecz. Uczniowie badając jego właściwości wyciągali z miski odrobinę płynu i lepili kulki.

 

Więcej…
 
RATUJEMY KASZTANOWCE

Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeprowadził akcję ratowania kasztanowców, tym samym włączając się w  Ogólnopolską Akcję „Pomóżmy kasztanowcom”.

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka, która rozprzestrzenia się w całej Polsce dotknęła również drzewa znajdujące się na naszych terenach.

Dlatego uczniowie odwiedzający nasz Ośrodek wraz ze strażakami OSP w Rąbinie, pod czujnym okiem naszych edukatorów, przystąpili do ochrony rosnących w pobliżu kasztanowców.

Więcej…
 
DOŻYNKI W NIELEPIE

Po trudnych pracy na roli, nadszedł czas na odpoczynek i zabawę. W tym roku mieszkańcy gminy Rąbino bawili się na dożynkach gminnych w Nielepie.  Mieszkańcy wsi starali się choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. W dobre nastroje wprowadzały zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, miejscowi twórcy i zaproszeni goście. A my na swoim stoisku pokazywaliśmy jak segregować odpady i w jaki sposób wykorzystywać surowce wtórne. Były też quizy wiedzy ekologicznej i ciekawe nagrody przygotowane przez nasz Ośrodek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182925