Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
RATUJEMY KASZTANOWCE

Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeprowadził akcję ratowania kasztanowców, tym samym włączając się w  Ogólnopolską Akcję „Pomóżmy kasztanowcom”.

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka, która rozprzestrzenia się w całej Polsce dotknęła również drzewa znajdujące się na naszych terenach.

Dlatego uczniowie odwiedzający nasz Ośrodek wraz ze strażakami OSP w Rąbinie, pod czujnym okiem naszych edukatorów, przystąpili do ochrony rosnących w pobliżu kasztanowców.

Więcej…
 
DOŻYNKI W NIELEPIE

Po trudnych pracy na roli, nadszedł czas na odpoczynek i zabawę. W tym roku mieszkańcy gminy Rąbino bawili się na dożynkach gminnych w Nielepie.  Mieszkańcy wsi starali się choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. W dobre nastroje wprowadzały zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, miejscowi twórcy i zaproszeni goście. A my na swoim stoisku pokazywaliśmy jak segregować odpady i w jaki sposób wykorzystywać surowce wtórne. Były też quizy wiedzy ekologicznej i ciekawe nagrody przygotowane przez nasz Ośrodek.

Więcej…
 
MODA EKOLOGICZNA

W naszym Ośrodku odbył się ekologiczny pokaz mody. Na pokazie tym swoje stroje wykonane z odpadów prezentowali uczniowie - uczestnicy projektu pt. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich”.

Młodzi ekolodzy wiedzą, jak wykorzystać surowce wtórne chroniąc nasze środowisko. Do stworzenia kostiumów ekologicznych wykorzystali to, co zawsze znajdzie się pod ręką – folię, stare gazety, plastikowe butelki oraz niepotrzebne nakrętki. Przy odrobinie fantazji, powstały niesamowite kreacje.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność wokół nas" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

 

Więcej…
 
Konkurs dla nauczycieli "Żyj, poznawaj, rozwijaj się - chroń bioróżnorodność"

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z wykorzystaniem elementów bioróżnorodności

Więcej…
 
WOPR

Młodzi ratownicy z Oddziału Powiatowego WOPR w Karlinie przeprowadzili w naszym Ośrodku szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przygotowali praktyczne pokazy robienia opatrunków, usztywniania złamanej kończyny, a także masażu serca oraz sztucznego oddychania.

W czasie trwania szkolenia uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różnych pozycjach i resuscytacje na manekinach.

Członkowie WOPR w Karlinie przypomnieli również uczniom, jak należy prawidłowo zawiadamiać służby ratownicze o zaistniałym wypadku.

 

Więcej…
 
PIKNIK KULTURALNY

3 maja w Karlinie zorganizowany został Piknik Kulturalny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączony z oddaniem do użytku zrewitalizowanej ulicy Konopnickiej. Podczas tej uroczystości mieszkańcy regionu mogli wziąć udział w Teście Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu oraz Referat Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Karlinie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

150017