Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
POWIATOWY TURNIEJ POŻARNICZY

4 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 35 uczestników.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobra znajomością przepisów przeciwpożarowych, ochrony przeciwpożarowej a także historii straży pożarnej.

Więcej…
 
SALA BIORÓŻNORODNOŚCI W RĄBINIE

1 marca wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu Sali Bioróżnorodności w Zespole Szkół w Rąbinie. Sala ta, została utworzona w ramach projektu  „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” realizowanego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty i jest wzorowana na Pracowni Bioróżnorodności znajdującej się w Ośrodku w Lipiu.

Więcej…
 
WIOSNA

Dokładnie o 5.30 w niedzielę 20 marca zawitała do nas astronomiczna wiosna. Oznacza to, że od teraz więcej słońca będzie padało na półkulę północną niż na południową, a co za tym idzie dni będą stawały się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Tak będzie się działo aż do przesilenia letniego. U nas wiosna również w lesie. Dzieci wypatrzyły i podziwiały łany przebiśniegów rosnących wokół Ośrodka.


 
TURNIEJ POŻARNICZY

25 lutego Zarząd Jednostki OSP w Rąbinie na czele z zorganizował i przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu dwudziestu uczniów z terenu gminy Rąbino współzawodniczyło wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Więcej…
 
ZIMOWE WYPRAWY

Zimą przyroda jest równie ciekawa. O tym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pęzinie, którzy w czasie ferii zimowych wzięli udział w projekcie pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”. W ramach tego projektu młodzież wyruszyła na pieszą wycieczkę prowadzącą ścieżkami przyrodniczymi i przeprowadzała badania laboratoryjne.

 

Więcej…
 
KONFERENCJA

Podczas konferencji, która odbyła się w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu podsumowano realizację projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie ZMiGDP oraz gmin sąsiednich”, prowadzonego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.  W ramach tego projektu zrekultywowano 21 składowisk odpadów komunalnych o łącznej powierzchni prawie 35 ha w 19 zachodniopomorskich gminach. W obrębie każdego zrekultywowanego składowiska wybudowano ścieżki edukacyjne. Przeprowadzono także kampanię społeczno – edukacyjną w na temat gospodarowania odpadami na terenie ZMiGDP oraz sąsiednich gmin. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków statutowych.

Więcej…
 
DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ

10.11.2015 r. mieliśmy dzień doświadczeń, który przeniósł nas w świat chemicznych i przyrodniczych eksperymentów. Tego dnia prawdziwym hitem był „glut”, czyli ciecz nienewtonowska (płyn nienewtonowski).

Otóż „glut”, mimo swojego pozornego wyglądu ciała stałego, zachowuje się momentami jak ciecz. Uczniowie badając jego właściwości wyciągali z miski odrobinę płynu i lepili kulki.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

150017