Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
DOŻYNKI POWIATOWE

17 września 2016 roku odbyły się Dożynki Powiatowe w Karlinie. Nie mogło nas tam zabraknąć. Ekologiczną strefę przygotowaną przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu, chętnie odwiedzali mieszkańcy powiatu białogardzkiego.

Więcej…
 
MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA W KARLINIE

Reprezentanci naszego Ośrodka Edukacji Ekologicznej byli obecni na IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karlinie. Jej tematem przewodnim była ochrona środowiska i światowe obchody Dnia Ziemi.

 

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI "SERDUSZKO"

22 kwietnia, już od 16 lat, obchodzone jest w Polsce święto Dnia Ziemi. Tegorocznej akcji  przyświecała  tematyka, która związana była z ochroną powietrza oraz przeciwdziałaniem emisji zanieczyszczeń.

Aby zainteresować młodzież tematyką ochrony środowiska, dla dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej „Serduszko” z Rąbina zorganizowano warsztaty terenowe połączone z quizem ekologicznym.

Więcej…
 
ŚCIANKA WSPINACZKOWA

OSP z Połczyna Zdroju udostępniła młodzieży przebywającej w naszym Ośrodku mobilną ściankę wspinaczkową. Był to doskonały sprawdzian zarówno siły jak i odwagi.

Nad bezpieczeństwem wspinaczkowej zabawy czuwali doświadczeni asekuranci z OSP.

Zabawa była wyśmienita. Dziękujemy strażakom ochotnikom.

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI SP nr 4 w KOŁOBRZEGU

Uczniowie VI c Szkoły  Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu wraz z opiekunami obchodzili Dzień Ziemi w naszym Ośrodku. 22.04.2016 r. uczyli się jak chronić środowisko naturalne i jak dbać o utrzymanie różnorodności biologicznej. Podczas zajęć terenowych uczniowie poznawali walory krajobrazowe i przyrodnicze Lipia. Badali właściwości wody rzeki Mogilicy, czyli temperaturę, intensywność zapachu oraz jej przejrzystość i barwę, a posługując się papierkiem uniwersalnym, dokonali pomiaru odczynu wody. Zajmowali się również oznaczaniem przykładowych gatunków roślin, rosnących wzdłuż koryta rzeki: drzew, krzewów i roślin zielnych.  Przygotowywali preparaty mikroskopowe, w sali bioróżnorodności uczyli się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt.

Więcej…
 
POWIATOWY TURNIEJ POŻARNICZY

4 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 35 uczestników.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobra znajomością przepisów przeciwpożarowych, ochrony przeciwpożarowej a także historii straży pożarnej.

Więcej…
 
SALA BIORÓŻNORODNOŚCI W RĄBINIE

1 marca wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu Sali Bioróżnorodności w Zespole Szkół w Rąbinie. Sala ta, została utworzona w ramach projektu  „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” realizowanego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty i jest wzorowana na Pracowni Bioróżnorodności znajdującej się w Ośrodku w Lipiu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182922